Kosz wiklinowy, każdy go ma!

Chyba każdy z nas miał lub ma w domu wiklinowe dodatki, a przynajmniej wiklinowy koszyk. Miały je nasze mamy i babcie, a w pewnych minionych czasach były to jedne z niewielu przedmiotów dość powszechnie dostępne na bazarkach i targowiskach. Lecz nie każdy wie, jak długą drogę muszą pokonać młode pędy różnych gatunków wierzb, by móc wyplatać z nich wiklinowe dekoracje, meble, zabawki i inne piękne przedmioty.

czytaj całość »
Pielęgnacja Lnu

Len, to wyjątkowa tkanina, która zwiększa swoją szlachetność wraz z upływem czasu, dlatego warto o nią należycie zadbać. Wszystkie lniane tekstylia DESAYER uszyte są z wysokiej jakości 100% tkaniny lnianej typu stonewashed, która po każdym praniu staje się jeszcze bardziej miękka i delikatna. Jak prać i prasować len, by obrusy lniane czy pościel lniana zachwycały Cię swą jakością przez wiele lat? Oto najważniejsze zasady pielęgnacji lnu.

czytaj całość »
Poznaj len, jeden z najstarszych materiałów na świecie

Czy wiesz, że słowo „len” z języka łacińskiego oznacza „być najbardziej przydatnym/pożytecznym”? Drogocenne właściwości lnu zapewniły mu długoletnią karierę, która liczy już ponad 35 000 lat! Lniana tkanina jest jednym z najstarszych materiałów na świecie - znano ją już w starożytnych cywilizacjach, a ceniono tak bardzo, że jeden z miesięcy w egipskim kalendarzu nazwano miesiącem międlenia lnu, a lniana tkanina stała się walutą.

czytaj całość »
10 powodów, aby pokochać len

Aż trudno uwierzyć, że len, czyli ta mała roślina o niebiesko-fioletowych kwiatkach  to   prawdziwy dar natury dla człowieka już od 1 dnia jej życia. Uprawiana jest od kilku tysięcy lat i mimo konkurencyjnych materiałów, w tym nowoczesnych tworzyw, wciąż nie ma sobie równych pod względem bogactwa szlachetnych właściwości

czytaj całość »
Dlaczego len?

POMYSŁ NA MARKĘ DESAYER, A WŁAŚCIWIE NA TO, JAKI ASORTYMENT CHCĘ OFEROWAĆ KLIENTOM, PRZYSZEDŁ DO MNIE KILKA LAT TEMU, KIEDY TO DUŻO PODRÓŻOWAŁAM SŁUŻBOWO, A JEDNYM Z ODWIEDZANYCH PRZEZE MNIE MIAST BYŁ SZTOKHOLM.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl